Skuteczne doręczenie (wyślij pocztą)


wezwanie do zapłaty wzór

Skuteczne doręczenie - aby nasze wezwanie było skuteczne, musi oprócz dobrego zredagowania być odpowiednio doręczone. Doręczenie ma bardzo istotny skutek prawny. Doręczyć możemy osobiście pod warunkiem, że na naszej kopii wezwania uzyskamy datę i podpis adresata. W praktyce jednak, biorąc pod uwagę negatywną otoczkę, lepiej zaoszczędzić sobie stresujących sytuacji i nadać wezwanie u uznanego operatora pocztowego np. Poczty Polskiej. Nadanie takie nie może być dokonane listem zwykłym, ponieważ z takiego nadania nie pozostaje nam żadne potwierdzenie i nie wiemy w jakiej dacie zostało odebrane. Wezwanie do zapłaty dla dobrego skutku powinno być nadane co najmniej za potwierdzeniem nadania (5.20 zł) bądź za potwierdzeniem odbioru (7.80 zł). Różnica oprócz ceny w tych nadaniach jest taka, że w tym pierwszym na poczcie na widniejącym obok potwierdzeniu nadania dostaniemy stempel pocztowy kiedy zostało złożone w Urzędzie Pocztowym. Zaś w drugim przypadku, kilka dni po nadaniu, listonosz wręczy nam karteczkę z podpisem odebrania przez adresat. Takie bądź takie potwierdzenie należy zarchiwizować, najlepiej od razu spiąć z zostawioną dla nas kopią wezwania.

Skuteczne doręczenie, przykład: W dniu 1 maja 2018 r. w urzędzie pocztowym zostało nadane pismo. Skuteczne doręczenie nastąpiło w dniu 5 maja 2018 r. Termin w wezwaniu został ustalony na 7 dniowy, liczony od daty odebrania pisma. Odsetki będzie można naliczać po dniu 12 maja 2018 r. tj. od daty 13 maja 2018 r.

Prawnik radzi (skuteczne doręczenie):


Rada #1: optymalnym rozwiązaniem jest nadać wezwanie za potwierdzeniem nadania, bowiem na karteczce (jak wyżej) potwierdzenia nadania pracownik z poczty nakleja numer rejestrowy przesyłki. Wpisując ten numer przesyłki na stronie śledzenia przesyłek, możemy uzyskać informacje kiedy wezwanie zostało doręczone.


Rada #2: jeśli przesyłka nie zostanie podjęta przez adresata w terminie dwóch tygodni (podwójne awizo 7-dniowe), uważa się, że adresat zapoznał się z treścią pisma. Wówczas termin wyznaczony w wezwaniu dolicza się do ostatniego dnia w którym adresat mógł podjąć pismo z urzędu pocztowego, jest to tzw. fikcja prawna doręczenia.

tagi www: wezwanie do zapłaty wzór, przedsądowe wezwanie do zapłaty, ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty, ostateczne wezwanie do zapłaty, wezwanie do zapłaty, monit, wzór, wzory, pdf, doc, docx, rtf, pobierz, download, bez rejestracji, za darmo, jak napisać wezwanie do zapłaty, wezwij do zapłaty, odzyskaj swoje pieniądze, dług, dłużnik, przykład wezwania do zapłaty, wierzyciel, wzór, wzory, skuteczne wezwanie do zapłaty, odzyskaj swoje pieniądze, przedsądowe wezwanie do zapłaty, ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty, wezwanie do zapłaty, monit, wzór, wzory, pdf, doc, docx, rtf, za darmo

Odszkodowanie
Uzyskaj wysokie odszkodowanie


Ubezpieczyciel zanizył szkodę?
Czujesz się niezadowolony?
Uzyskaj pomoc